Bude vás zajímat :

Výcvik

Sebeobrana

Provádíme výcvik sebeobrany, jak pro pracovníky bezpečnostních agentur, tak pro zájemce z civilního sektoru. Vycházíme z tradičního pojetí sebeobrany, ale také z moderních bojových systémů. Naši instruktoři mají dvacetileté zkušenosti v této oblasti a spolupracujeme se špičkami v oboru jako je ODG (Stanislav Gazdík) aj.

Civilisty učíme jak se bránit běžným útokům na ulici, jak si uchránit zdraví a mejetek.
Pracovníci bezpečnostních agentur jsou pro nášem výcviku schopni zpacifikovat narušitele objektu, ochránit svého klienta, osvojí si mnoho donucovacích prostředků a stanou se ve své práci jistější a sebevědomější.

Chladné zbraně

Nůž je stále jedna z nejzákeřnějších a nejčastěji používaných zbraní, se kterou se setkáte v mnoha vypjatých situacích. Abyste se dokázali bránit, je nutné si osvojit základní ovládání nože a být připraven na to, co můžete od svého protivníka očekávat. Reálné situace, kdy na vás zaútočí útočník s nožem, vypadají jinak než exhibice bojových umění. Přijďte se přesvědčit, jak souboj s nožem vypadá ve skutečnosti, abyste byli v reálném životě připraveni.

Střelecký výcvik (defenzivní střelba)

Cílem našeho výcviku obranné / pudové střelby je připravit naše klienty na reálné použití zbraně. Ve chvílích, kdy pomocí zbraně chráníte život svůj nebo svého dítěte, musíte být připraveni jinak, než jsou zvyklí lidé ze sportovní nebo rekreační střelby. Zároveň je nutné ovládat zbraň tak, aby nedošlo k ublížení neźučastněných osob. Kromě toho vás naučíme, jak rozeznat zbraňv ruce útočníka od jiných předmětů a tím se vyhnete případným problémům s nepřiměřenou sebeobranou s nepříjemnými následky.

Teleskopický obušek

Teleskopický obušek je nejrozšířenější prostředek určený k sebeobraně. Jeho ovládání si osvojí po několika hodinách každý člověk, i když jej předtím nikdy nedržel v ruce. Teleskopický obušek je vhodnou obranou například proti noži a jeho výhodou pro vlastníka je skladnost a jednoduchá manipulace. S obuškem získáte jistotu, že se dovedete účinně bránit, ale na druhé straně se nemusíte být fatálních následků sebeobrany, za kterou by vás mohl útočník nakonec žalovat.

Taktika boje

Správná taktika boje je mnohdy důležitější než samotné zvládnutí chvatů bojového umění. My vás naučíme, jak se případným konfliktům vyhnout úplně – to je totiž mnohdy to nejlepší řešení. V rámci této prevence se naučíte používat periferní vidění, budete umět vyhnout se útoku v nepřehledném / nebezpečném prostoru.

Pokud již dojde k samotnému konfliktu, naučíme vás, jak protivníka zklidnit a nebezpečný útok odvrátit. V případě, že tato metoda nebude účinná, máme pro vás naopak tipy, jak odvrátit útok díky tomu, že budete působit sebejistě a útočník si svůj útok rozmyslí.

  • prevence
  • zmenšení dopadu útoku
  • periferní vidění
  • komunikace vedoucí  ke zklidnění situace
  • obrana proti většímu počtu útočníků
  • kontrola agresivity protivníka
  • ochrana třetí osoby (manželka, dítě, přítel…)
  • ochrana proti zvířeti (psi)